en
rafał  łuc

repertuar

Solo

  • Matthias Kranebitter - 96bit music na akordeon i taśmę (2014, premiera polska)
    Musica Electronica Nova, Wrocław - 19.05.2019
  • Jacek Sotomski - Accordion GO na akordeon, elektronikę i video (2016)
    Festiwal Słuchalnia, Toruń - 26.11.2016
  • Grzegorz Duchnowski - Dźwiękostrukcje na akordeon solo (2016)
    Poznańska Wiosna, Aula Nova, Poznań - 19.03.2016
  • Pierre Jodlowski - Something out of Apocalypse na akordeon i ścieżkę dźwiękową (2012, premiera polska) 
    Poznańska Wiosna, Aula Nova, Poznań - 19.03.2016
  • Nicholas Martin - Kollaps na akordeon solo (2013/2016)
    Bridgewater Hall, Manchester - 10.02.2016
  • Ian Anderson - Siren na akordeon solo (2010/2014)
    Cecil Sharp House, Londyn - 14.11.2014
  • Gavin Higgins - Kathedrale na akordeon solo (2013)
    National Portrait Gallery, Londyn - 14.11.2014
  • Sławomir Kupczak - 4 tańce z przygrywką na akordeon i komputer (2014)
    Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego - 24.03.2015
  • Marcela Pavia - Sonanze na akordeon solo (2011, premiera polska)
    Lauri Kilpiö - Narrative Topography I na akordeon solo (2007/2008, premiera polska)
    World Music Days, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego, Wrocław - 10.10.2014
  • Paweł Hendrich - Accant na akordeon i komputer (2014)
    Musica Polonica Nova, Filharmonia Wrocławska, Wrocław - 10.04.2014
  • Mikołaj Laskowski - ‘neath me, itch! na akordeon, dyktafon i sprzężenia zwrotne (2013)
    Royal Conservatoire w Hadze - 24.04.2014 + premiera polska Festiwal Słuchalnia, Toruń - 26.11.2016
  • Aleksander Nowak - Square Angles na akordeon solo (2013)
    Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Warszawa – 15.11.2013
  • Adam Porębski - Cut Story na akordeon solo (2012)
    Cezary Duchnowski - acc++ca na akordeon i komputer (2012)
    Rafał Zalech - Preludium i Fuga na akordeon solo (2012)
    Musica Polonica Nova, Pasaż Pokoyhof, Wrocław - 21.04.2012
  • Michał Moc - Betelgeuse na akordeon chromatyczny i taśmę (1999/2000)
    premiera brytyjska Sounds New Festival, Canterbury – 22.05.2011
    premiera amerykańska Covington Center, Radford, USA – 7.04.2011

Kameralne

  • Paweł Malinowski - Imaginarium Polkolor na trzech wykonawców
    Festiwal Musica Privata online, 21.12.2020
  • Rafał Augustyn - Omaggio á MPK dla trojga wykonawców
    Generacje #ZKP online, 15.12.2020
  • Monika Dalach - CARBON IS THE NEW BLACK na trzech wykonawców
    Matthew Shlomowitz - Weird Audio Guide na akordeon, perkusję i syntezator
    Jacek Sotomski - SOLUTION na trzech wykonawców, prawykonania
    Kraków, Sacrum Profanum Online, 15.11.2020
  • Nikolet Burzyńska - Deeper na altówkę, akordeon i taśmę
    Piotr Tabakiernik - intavolatura na altówkę i akordeon
    Rafał Zapała - USŁUGA na altówkę, akordeon i video, prawykonania
    CK Zamek, Poznańska Wiosna Muzyczna, 21.10.2020
  • Paweł Hendrich - Dualabilis na dwa akordeony i elektronikę
    Paweł Malinowski - And it rose and it fell and pulsed like a wave na altówkę, akordeon, elektronikę i video
    Monika Szpyrka - Unhelpful Thinking Styles na altówkę, akordeon, audio play-back i projekcję świetlną, prawykonania
    Krakowski Festiwal Akordeonowy, 5.10.2020
  • Piotr Bednarczyk - Triggered na akordeon, altówkę, perkusję i elektronikę
    Alina Dzięcioł - Against na altówkę, akordeon i elektronikę
    Krzysztof Ratajski - Quarantella na akordeon, altówkę, perkusję, elektronikę, prawykonania
    Celeste Oram - XEROX ROCK na akordeon, marimbę i gitarę elektryczną, premiera polska
    Szkoła Muzyczna im. Z. Mycielskiego w Strzyżowie, 13.09.2020
  • Cezary Duchnowski - cROSSFAdE 3 na akordeon, głos i elektronikę, prawykonanie
    Milica Djodjević - I ti hoćeš da se volimo na akordeon i sopran
    Maja S.K. Ratkje - Hemliga tecken na akordeon i soprano
    Christopher Trapani - Longue duree na akordeon, sopran i elektronikę, premiery polskie
    NFM, Wrocław - 13.02.2020
  • Wojciech Błażejczyk - 920 Roczek na głos, akordeon i elektronikę
    Biblioteka Multimedialna, Warszawa - 16.12.2019
  • Julius Eastman - Evil Nigger (1979) na dwa akordeony i playback, premiera w wersji na akordeon
    Katarzyna Głowicka - Farewell River (2019) na dwa akordeony i elektroakustykę
    Sacrum Profanum, Kraków - 1.10.2019
  • Simon Løffler -  b (2012), H (2014), premiery polskie
    Agnieszka Stulgińska - FMYF, OMYM (2019), prawykonania
    Warszawska Jesień, Warsaw - 23.09.2019
  • Linda Buckley - Oscillate na altówkę, akordeon i taśmę (2019)
    The Night With..., Edynburg - 20.08.2019
  • Michał Papara - Alter Ego na dwa akordeony i instrumenty perkusyjne (2018)
    Krakowski Festiwal Akordeonowy, Kraków - 9.10.2018
  • Cezary Duchnowski - Wściekłość na głos, akordeon, flet, perkusję i elektronikę (2018)
    Nina Fukuoka - uncanny valley na akordeon, flet, perkusję i elektronikę (2018)
    Jacek Sotomski - CREDOPOL na głos, dyrygenta, akordeon, flet, perkusję i elektronikę (2018)
    Musica Polonica Nova, NFM, Wrocław - 22.04.2018
  • Cezary Duchnowski - cROSSFAde 2 na akordeon, altówkę i elektronikę (2017)
    Warszawska Jesień, UMFC - 17.09.2017
  • Andrew Thomas - The Sound of Waves na akordeon i altówkę (2017)
    St Magnus Festival, Kirkwall - 20.06.2017
  • Ryszard Lubieniecki - Isorhythmical Paradoxical Proposal na akordeon, flet, perkusję i elektronikę (2017)
    Monika Szpyrka - Instrument Sprint 2017 Ready-To-Wear na akordeon, flet, perkusję i elektronikę (2017)
    Kuba Krzewiński - Another Air na akordeon, flet, perkusję i elektronikę (2017)
    Teoniki Rożynek - bol na akordeon, flet, perkusję i elektronikę (2017)
    Marta Śniady - c_ut|e_#2 na akordeon, flet, perkusję i elektronikę (2017)
    Piotr Bednarczyk - Wybór Zamknięty na akordeon, flet, perkusję i elektronikę (2017)
    Musica Electronica Nova, Klub Uff - 25.05.2017
  • Mikołaj Laskowski - Deep Relaxation Vol. 1: Accordion&Viola DNA Delete Mode na akordeon, altówkę i elektronikę (2016)
    Podium Festival, Esslingen - 4.05.2017 + premiera polska Warszawska Jesień, UMFC - 17.09.2017
  • Jacek Sotomski - Healing Nature&Joy of Music na akordeon, altówkę i video (2016)
    Musica Moderna, Akademia Muzyczna w Łodzi - 30.03.2017
  • Marta Śniady - <<<st)i(ll<<< na akordeon i altówkę (2016/2017)
    Rafał Augustyn - Droning_holm na akordeon i altówkę (2017)
    Narodowe Forum Muzyki, Wrocław - 28.02.2017
  • Marta Śniady - Memo-opera na głos, akordeon, gitarę elektryczną, wiolonczelę i perkusję (2016)
    Warszawska Jesień, Zamek Ujazdowski - 17.09.2016
  • Mikołaj Laskowski - Deep Relaxation Vol. 2: Accordions&Electronics Causing Situations and Preventing Change na dwa akordeony i elektronikę (2016)
    W Brzask, Warszawa - 26.06.2016
  • Cezary Duchnowski, Paweł Hendrich - co-opera Bajki Robotów (2016)
    Musica Polonica Nova, Narodowe Forum Muzyki, Wrocław - 08.04.2016
  • David Gorton - Burgh Castle na akordeon, klarnet, róg, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i fortepian (2014)
    Martin Scheuregger - Harlequin na akordeon, klarnet, róg, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i fortepian (2015)
    Chroma Ensemble, The Forge, Londyn - 11.11.2015
  • Chloe Knibbs - Song of The Phoenix na akordeon, klarnet basowy i viola d’amore (2015)
    Oliver Brignall - Watch as You Disappear na akordeon, klarnet basowy i viola d’amore (2015)
    Pedro Alvarez - Margin na akordeon, klarnet basowy i viola d’amore (2015)
    Athena Corcoran-Tadd - Now and also Now na akordeon, klarnet basowy i viola d’amore (2015)
    MeWe360, Londyn - 6.06.2015
  • Cezary Duchnowski - Passacaglia in Between na dwa akordeony (2014/2015)
    Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Warszawa - 10.04.2015
  • Bo Andersen - Impromptu avec ombres na dwa akordeony (1999-2009/2010, premiera polska)
    World Music Days, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego, Wrocław – 10.10.2014
  • Adam Porębski - ReVerse 2 na akordeon i altówkę (2013)
    Poznańska Wiosna Muzyczna, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego, Poznań – 21.03.2014
  • Timo-Juhani Kyllönen - Party for Freedom na akordeon, flet, skrzypce, wiolonczelę, perkusję (2013)
    Millbank Tower, Londyn – 1.05.2013
  • Brian Mark - The twelve other Disciples na akordeon, altówkę, fortepian i perkusję (2012)
    Steven Berryman - Hymn na akordeon, altówkę, fortepian i perkusję (2012)
    Simon Eastwood - One-Two na akordeon i altówkę (2012)
    Nikki Franklin - From Thought na akordeon, altówkę, fortepian i perkusję (2012)
    Laurie Bamon - Measure Unbound na akordeon, altówkę, fortepian i perkusję (2012)
    JJ Wheeler - 3+4+5 na akordeon, saksofon, fortepian i perkusję (2012)
    The Forge, Londyn – 12.12.2012
  • Mathias Schmidhammer - Quartett na akordeon, skrzypce, altówkę i wiolonczelę (2012)
    Rafał Zalech - Romance na akordeon i wiolonczelę (2011)
    Universität fur Musik und Darstellende Kunst, Wiedeń – 7.05.2012
  • Daniel Cohen - Fata Morgana na akordeon i wiolonczelę (2010)
    St. Gregory Centre for Music, Canterbury – 22.09.2011
  • David Gorton - Wind Sculpture na akordeon i puzon (2010)
    Royal Academy of Music, Londyn – 3.02.2010
  • David Gorton - Tahtela. Place of the Stars na akordeon i wiolonczelę (2001, premiera polska)
    Klub Muzyki i Literatury, Wrocław – 2.06.2009
  • Christopher Brown - The Finishing Touch na akordeon, skrzypce, klarnet basowy, trąbkę i tubę (2008)
    Dominic Lewis - The Railrodder na akordeon, skrzypce, klarnet basowy, trąbkę i tubę (2008)
    National Media Museum, Bradford – 4.03.2008

Orkiestrowe

  • Frank Moon - The Wind (2017)
    dyr. Koen Kessels, Royal Opera House Symphony Orchestra
    Royal Opera House, Londyn - 6.11.2017
  • Georg Friedrich Haas - „….” Koncert na akordeon, altówkę i zespół kameralny (1994, premiera polska)
    dyr. Szymon Bywalec, Orkiestra Muzyki Nowej
    NOSPR, Katowice - 9.04.2017
  • Paweł Hendrich - Hordiaver na orkiestrę kameralną i grupę koncertującą (2017)
    dyr. Szymon Bywalec, Orkiestra Muzyki Nowej
    NOSPR, Katowice - 5.03.2017
  • Olga Neuwirth - Zagubiona Autostrada (2002/2003, premiera polska)
    dyr. Marzena Diakun, Soliści NFM Filharmonii Wrocławskiej
    MFF Nowe Horyzonty, NFM, Wrocław 21.07.2017
  • Georg Friedrich Haas - Morgen und Abend (2014/2015)
    dyr. Michael Boder, Royal Opera House Symphony Orchestra
    Royal Opera House, Londyn, 13.11.2015
  • Paweł Hendrich - Pteropetros na akordeon, kwartet smyczkowy i kwintet dęty (2015)
    dyr. Maciej Koczur, Lutosławski Quartet, LutosAir Quintet
    Warszawska Jesień, Studio Koncertowe Polskiego Radia, Warszawa - 23.09.2015
  • Gavin Higgins - Uncle Dima na aktora i zespół (2014)
    London Sinfonietta
    Institute of Contemporary Arts, Londyn – 21.05.2014
  • Jacek Sotomski - it’s beautiful to me.ah na akordeon, komputery i orkiestrę kameralną(2014)
    dyr. Ernst Kovacić, Orkiestra Leopoldinum
    Musica Polonica Nova, Filharmonia Wrocławska, Wrocław – 10.04.2014
  • Julian Philips - How the Whale Became (2013)
    Linbury Studio, Royal Opera House, Londyn – 10.12.2013
  • Wojciech Ziemowit Zych - III Symfonia (2013)
    dyr. Szymon Bywalec, Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej
    Wratislavia Cantans, 8.09.2013
  • Mateusz Ryczek - Infrasymfonia (2010)
    dyr. Jacek Kasprzyk, Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej
    Musica Polonica Nova, Wrocław - 20.04.2012
  • Rebecca Saunders - still (2011, premiera brytyjska)
    dyr. Lionel Bringuier, BBC Symphony Orchestra
    Barbican, Londyn – 10.02.2012
  • Zygmunt Krauze - Pułapka (2011)
    Opera Wrocławska – 17.12.2011
  • John Barber - We are Shadows (2011)
    Shoreditch Church, Londyn - 24.06.2011
  • Daniel McCallum - And One Flew By… (2010)
    Royal Academy of Music, Londyn - 24.11.2010
  • Diana Burrell - Vespers (2010)
    St Marylebone Parish Church, Londyn – 7.05.2010